oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / EDEN - Po více než 3 letech byl přetržen řetěz mistrovských utkání bez porážky. Statistiky se zastavily na číslech - 83 zápasů bez prohry a 63 vítězství v řadě. Viktoria Plzeň zastavila naši vítěznou šňůru.
Dnes přijel do Edenu výborně připravený soupeř, který se na naše borce patrně maximálně připravil. Prvních deset minut se oba týmy vzájemně oťukávaly a dalo se čekat napínavé utkání. První jsme udeřili my, když ve 14. minutě pronikl do šestnáctky Ondra Sodoma, po jehož souboji skóroval Marek Stříbrský. Velmi nepříjemné bylo, že po této akci už Ondra do dalšího boje nezasáhl, protože kvůli zranění musel být vystřídán. A další nepříjemnost následovala takřka po rozehrání. Akce plzeňských skončila rohem, po jehož exekuci jsme inkasovali a stav se tak během dvou minut srovnal  na 1:1. Plzeňští hráči ty naše nikterak v osobních soubojích nešetřili a to nám dělalo problémy. Přesto jsme vytvořili tlak směrem k soupeřově brance, který vyústil v gól. V 31. minutě rozehrál Hóňa Havránek krásně roh a míč doplachtil na zadní tyč, kde číhal Céčko a nekompromisně zavěsil. Následovalo několik nervy drásajících minut a pak rozhodčí poločas ukončil za stavu 2:1 v náš prospěch.
V poločasu druhém jsme už marně dobývali soupeřovu branku. Soupeř působil mnohem kompaktněji a naše hráče celkem očividně přehrával. A tak přišly dva slepené góly v 47. a 49. minutě zápasu a bylo zaděláno na ztrátu bodů. První z nich padl po precizně zahraném volném kopu, který potrestal faul oceněný žlutou kartou pro Ondru Straku. Poté začala být naše hra nervozní a přes veškerou snahu jsme nedokázali míč dopravit do branky soupeře a navíc jsme ještě v 66. minutě inkasovali na konečných 2:4.
Závěrem musím pokorně přiznat, že dnes byl soupeř lepší a naše kluky nenechal hrát jejich hru. Navíc téměř stoprocentně využil svoje šance, což se nám nepodařilo. No nic! Tedy nic není ztraceno, teď se jen otřepat a vzhůru na Spartu!
Slovo trenéra:

Branky: 19. Sodoma, 54. Navrátil
Slavia: Svítil - Cejnar, Straka, Schneider, Bílek - Havránek, Bielesz, Lauricella - Stříbrský, Sodoma, Mareš

Komentář trenéra Pavla Vyhnala: V nedělním dopoledni jsme přivítali mužstvo Plzně a po prvním poločase jsme mohli být spokojeni jak s výsledkem,tak s aktivitou našich hráčů.Počet standardních situací mluví za vše, ale paradoxně jsme ze standardní situace inkasovali branku my. Na začátku druhé půle jsme nedotáhli slibně rozvíjející se příležitosti Stříbrského a Navrátila a přišel trest v podobě vyrovnání. Ve středu hřiště přišel Navrátil o jednoduchý balon a soupeř nás potrestal. Druhou a třetí branku bych rád okomentoval až po shlédnutí videa, ale stoperská dvojice dozajista nemá čisté svědomí. Čtvrtou branku jsme dostali po špatném odkopu našeho brankaře a následném přímém kopu. Chtěl bych soupeři pogratulovat k vítězství, za druhý poločas si ho zasloužil a vyzdvihnou výkon hráče Graicara, který byl v tomto utkání tím rozdílovým hráčem.