oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / EDEN - Předávání pomyslného pražského žezla. Výkon našeho brankáře nás zachráníl před "potupným bůrem".
Tak a je to tady! Jak dlouho nás Sparta nedokázala porazit? Čtyři nebo pět let? Ale život je změna. Dnes nám náš soupeř z Letné ukázal, jak na sobě během této sezóny zapracoval. A dnes byli jeho hráči lepší prostě ve všem. Jedině náš brankář Denis Radimský slova chvály a uznání, protože nebýt jeho byl by pro nás konečný výsledek ještě potupnější.

Začátek zápasu ale vůbec nevypadal špatně. Hned od úvodního hvizdu jsme začali soupeře tlačit a první poloviny prvního poločasu se letenští příliš nedostali na naši polovinu. A tak jsme v skrytu duše doufali, že by dnešní mač mohl skončit naším vítězstvím. Ovšem s přibývajícím časem začínali sparťani nabývat na převaze a hra se převalila na polovinu hřiště pro nás nepříjemnější. Ale na této polovině hřiště jsme ještě udrželi čisté konto, především díky zázračnému Denisově zákroku, kdy vychytal dvouset procentní tutovku Sparty. Poločas tedy skončil pro nás, v tu chvíli ještě dobrým, výsledkem 0:0.

Po přestávce se ovšem začaly dít věci. Hned minutu po rozehrání nás soupeř vyškolil pěknou akcí uvnitř naší šestnáctky a otevřel skóre. A netrvalo dlouho, tedy necelé čtyři minuty, když si Ondra Straka dovolil kličkovat na hranici vápna, načež přišel o míč a byl z toho druhý gól. Dalších dvacet minut se odehrávalo v naší marné snaze vzít režii zápasu do našich rukou. Tentokrát jsme na to, jednoduše řečeno, neměli. Ze svého pohledu bych to popsal následovně. Zatímco za Slávii hrálo v poli deset hráčů s větším či menším úspěchem, za Spartu hrál sehraný tým. To nakonec vedlo k dalším dvěma brankám v 61. a 67. minutě.

Závěrem můžu napsat to, co jsme dosud čítávali na stránkách našich soupeřů. Náš dnešní protivník nás přehrával ve všech směrech a ukázal nám, na čem je potřeba zapracovat. Především proto, že příští sezóna už bude, a to jen ku prospěchu, mnohem vyrovnanější a hrát budeme vesměs proti kvalitním soupeřům. Tak pánové: Hlavy vzhůru, jít do sebe a chtít hrát a vyhrávat.
Slovo trenéra:

Sestava Slavie:
Radimský – Kotěra, Schneider, Straka, Douděra (58.Čermák) – Lauricella, Havránek, Bielesz – Navrátil (52.Uher), Mareš (46.Krob), Bílek

Komentář trenéra Pavla Vyhnala: V sobotním dopoledni nás čekalo derby s pražskou Spartou a zápas nám zcela odkryl obraz toho, v jakém stavu se obě mužstva v současné době nacházejí. Zatímco Sparta přes zimu ještě posílila a má vyrovnaných 20 hráčů, my jsme vstupovali do derby s dvěma hráči na střídavý start a s jedním hráčem ročníku 2000 na střídačce. Chtěl bych připomenout, že jsme Spartu na podzim na Strahově porazili! V sobotním zápase jsme se soupeřem drželi krok pouze první půlku a to samozřejmě nestačí. Hned v úvodu druhého poločasu se oba naši stopeři dopustili až nepochopitelných fatálních chyb a soupeř trestal. Po druhé brance byla Sparta stále nebezpečná a z řady šancí byla ještě dvakrát úspěšná. Chtěl bych Spartě poblahopřát, v dnešním zápase byla lepší.