oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / STRAHOV - Derby je opět naše. Zápas o udržení se na čele tabulky naši hráči zvládli. Letošní neporazitelnost Sparty jsme přerušili i navzdory tomu, že soupeř měl v rozhodčí mírnou pomocnici.
Pohled fanouška:
Do dnešního utkání jsme nastupovali s vědomím, že pokud nechceme ztratit kontakt s naším dnešním soupeřem, a vlastně také s Budějkami, musíme Spartu porazit. V opačném případě bychom se ocitli na třetím místě se ztrátou 6, resp. 3 body.
V prvním poločasu to vypadalo, že kluci jsou díky tomuto vědomí kapku nervózní a většinu času jsme se bránili. Ovšem v 10. minutě po brejku, nádherném centru Marca Lauricella a přesné hlavičce Vojty Mareše jsme se ujali vedení 1:0. Dále pak pokračoval tlak Sparty a tak můžeme děkovat jednak Denisovi a pak také tomu, že sparťané nedokázali žádnou ze svých šancí proměnit. Bohužel až na penaltu, kterou nařídila rozhodčí proti naší brance a jejíž odpískání bylo velmi diskutabilní. Osobně bych moc rád viděl záznam inkriminovaného zákroku. Nicméně soupeř nařízenou penaltu proměnil a bylo srovnáno na 1:1. V samotném závěru jsme měli ještě jednu tutovku, kdy šel Ondra Sodoma sám na brankáře. Ale k naší smůle se nepovedlo skórovat.
Ve druhém poločasu se hra přinejmenším srovnala. Či spíše, viděno očima fanouška, měli naši hráči více navrch. Tlačili jsme Spartu na její půlce a spálili několik šancí pro změnu my. Největší šance byly asi Stříbrovo sólo a parádní střela Hóni Havránka, která orazítkovala tyč sparťanské branky a po které pak skóroval Lukáš Bielesz. Ke vší smůle na našemu vzteku byl ovšem v ofsajdu. Až v 62. minutě jsme se dočkali vytoužené branky. Hóňa poslal středem ukázkovou přihrávku Ondrovi Sodomovi a ten už nezaváhal a překonal Huga Bačkovského. Posledních deset minut zápasu pak bylo dost vypjatých. Sparťani se snažili srovnat skóre seč mohli a naši tomu ještě víc bránili. Vlivem toho se nám na hřišti začalo "žlutit" a Karel Schneider dokonce obdržel během tří minut karty dvě, takže musel opustit hřiště. Byla to první červená karta udělená našemu hráči a Karel je tak první, kdo byl touto barvou poctěn. A protože naši borci udrželi koncentraci až dokonce a nedovolili soupeři už vsítit branku, můžeme s hrdostí zvolat: "DERBY JE NAŠE".
Slovo trenéra:
Branky: Mareš, Sodoma
Sestava: Radimský - Stříbrský, Straka, Schneider, Bílek - Cejnar, Lauricella (54. Samek) - Mareš, Havránek, Navrátil (25.Bielesz) - Sodoma

Komentář trenéra Pavla Vyhnala: Do sobotního zápasu se Spartou jsme vstupovali s tím, že chceme napravit náš výkon z minulého zápasu s Plzní. To, že jsme byli úspěšní a ještě k tomu v derby, jen umocňuje naši radost. Prohra s Plzní nám paradoxně pomohla, některým hráčům otevřela oči, protože nebylo vždy vše růžové! Zápas na žákovskou kategorii měl kvalitní úroveň a musel diváky bavit. Bylo tam nasazení, bojovnost, spousta šancí, mnoho pohledných akcí, které nebyli dotaženy do konce. Do prvního poločasu jsme vstupovali s tím, že chceme kvalitně bránit a vyrážet do brejkových situací. Zvolená taktika nám vycházela, jen můžeme litovat neproměnění dvou solových nájezdů a inkasované branky v samém závěru prvého poločasu. V druhém poločase jsme postupně přebírali iniciativu a začali se rodit šance jak na běžícím pásu. Velká škoda, že jsme využili jen jednu, protože i soupeř byl stále nebezbečný a mohl kdykoliv vyrovnat. Hráče bychom rádi pochválili za přístup k zápasu i za zlepšený herní projev než v zápase předešlém. Za bojovnost chválit nebudu, to by mělo být ve slávistickém dresu automatické. Budeme se těšit na poslední ligové kolo!