oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / STRAHOV - První remíza a první penaltový rozstřel, ve kterém jsme neuspěli. Mareš při penaltách jediný stoprocentní. Stále trvající nedostatky - přihrávky, přihrávky, zpravování a zase přihrávky.
Z pohledu fanouška:
Na první ze série „pražských“ utkání jsme si zajeli na Strahov, kde nás očekávala Dukla. Hrálo se na malém hřišti, které si kluci pamatovali z Nike Cupu na které se všichni „moc těšili“. Dalo se tedy očekávat množství osobních soubojů, což se taky projevilo počtem udělených žlutých karet.

Celý zápas se odehrával mezi vápny s mírnou převahou našich hráčů. Nicméně soupeři se v 10. minutě první půle podařilo dát gól z akce, která ani jako jasně gólová nejevila. My jsme zahrozili snad jen střelou z dálky, kterou na bránu vyslal Kotěra, ale trefil jen spojnici. První poločas tak skončil 1:0 pro Duklu.

Ve druhé půli naše převaha na hřišti ještě narostla. Soupeřovi hráči se před Denise v podstatě nedostali. Náš tlak naopak narůstal při slibně vypadající akci byl v šestnáctce faulován Havránek a rozhodčí bez zaváhání nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Vojta Mareš a zkušeně ho využil. V 50. minutě byl tak stav srovnán na 1:1. Vzhledem k tomu, že se ve zbývajícím čase nepodařilo ani jednomu týmu vstřelit branku, skončil zápas nerozhodně a tak přišly na řadu pokutové kopy, které určily, kdo si připíše ještě jeden bod. Při nich byli soupeřovi střelci bezchybní. Z našich hráčů penaltu proměnil opět jen Mareš, zatímco Lauricella trefil tyč a Suk bránu přestřelil. Na penalty jsme tedy prohráli 4:1.

Z pohledu trenéra:

Branka Slavie: Mareš pen.

Sestava Slavie: Radimský – Schneider, Straka, Mareš, Kotěra – Beňo, Havránek, Bielesz (52. Suk) – Petrák (73. Douděra), Lauricella, Sodoma
Komentář trenéra Petra Karocha: V zápase s Duklou nastalo zlepšení oproti posledním dvěma prohraným soubojům. Zlepšení se zatím týkalo hlavně nasazení a agresivity. V ovládání míče a v řešení herních situací máme i nadále obrovské rezervy. Hra byla většinou vyrovnaná a plná soubojů s mnohými nepřesnostmi na obou stranách. Výsledek celkem odpovídá průběhu zápasu, i když jsme měli více příležitostí ke vstřelení branky (mimo jiné i dvě nastřelené tyče).
Z pohledu soupeře:

Na konci „seznamovací“ desetiminutovky jsme šli do vedení brankou Janka, který nás umístěnou střelou po vysunutí Hamborského poslal do vedení. V dalším průběhu prvního poločasu se šance střídaly na obou stranách, branka však nepadla. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a po deseti minutách se dočkali vyrovnání v podobě proměněného pokutového kopu. Branka Slávii povzbudila a i nadále byla aktivnější, jedenkrát nám dokonce pomohlo břevno. Závěr však patřil Dukle. Ve dvou velkých šancích bohužel nebyli přesní Uher a o dvě minuty později Janko. Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu, který byl jasně v naší režii. Naši střelci byli stoprocentní, Slávisté naopak v první a třetí sérii neproměnili. Bod navíc tak zůstal doma.