oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / XAVEROV - Vršovické derby odehrané na Xaverově. Přesvědčivý výkon našich hráčů a jasné vítězství nad Bohemkou.
Pohledem fanouška:

S průběhem dnešního zápasu a neméně tak s výkonem našich hráčů byli všichni fanoušci určitě spokojeni. V utkání proti Bohemce jsme rozhodně byli tím lepším týmem. Hráči soupeře se těm našim chtěli vyrovnat tvrdostí, což mělo za následek dva pokutové kopy a několik žlutých karet. Ostatně hned při naší první akci byl v šestnáctce faulování Havránek a Vojta Mareš se z penalty opět trefil. Druhou penaltu, která byla opět nařízená po faulu na Hóňu, už ovšem nastřelil jen do tyče. V 31. minutě pak zvýšil naše vedení na 2:0 Adam Petrák po postupné akci našeho týmu. Definitivní jistotu třech bodů pak pečetil Marco Lauricella krásnou hlavičkou do branky soupeře. Závěrem můžeme tedy konstatovat, že i když musel Šáša předvést pár dobrých zákroků, útočníci soupeře naši branku příliš neohrožovali. Zápas se tak odehrál zcela v naší režii a fanoušci tak mohli našim klukům po zásluze zatleskat.
Pohledem trenéra:

Branky Slavie: 1. Mareš, 30. Petrák, 62. Lauricella

Sestava Slavie: Pochylý, Schneider, Straka, Mareš (70. Mruvčinský), Kotěra (50. Stojka), Cejnar (60. Douděra), Beňo, Bielesz, Petrák (50. Suk), Lauricella, Havránek (41. Stříbrský)
Komentář asistenta trenéra Martina Hladíka: Do utkání jsme vstoupili s cílem zvítězit a předvést kvalitní výkon, což se nám již od prvních minut dařilo. Hned po našem aktivním začátku jsme po faulu na Havránka kopali pokutový kop, který Mareš proměnil. V aktivní hře jsme pokračovali i nadále a i díky zlepšené práci s míčem jsme si vytvářeli nebezpečné brankové příležitosti. V 15. minutě jsme opět po faulu na Havránka měli možnost zahrávat penaltu, kterou však Mareš tentokrát namířil do tyče. Postupně se hra vyrovnávala, ale byli jsme to my, kdo šel po úniku Petráka do dvoubrankového vedení. Po poločase jsme pokračovali v podařeném výkonu, a když jsme ustáli dvě velké příležitosti soupeře ke snížení, kde nás podržel brankář Pochylý, tak Lauricella přidal po krásně rozehraném rohovém kopu definitivní pojistku. S dnešním výkonem můžeme být spokojeni a doufám, že se nám na něj podaří navázat i v dalších zápasech.
Pohledem soupeře:

Trenér Daniel Korda: "Do utkání se Slavií jsme nevstoupili koncentrovaně a výsledkem byl zbytečný pokutový kop, který domácí proměnili. Příliš jsme se nepoučili a v 15. minutě jsme znovu zbytečně faulovali, ale domácí druhou penaltu neproměnili. Ve 30. minutě domácí po další chybě naší obrany zvýšili na 2:0. Ve druhém poločase jsme se přeci jen zlepšili a vypracovali si tři šance z rychlých protiútoků, ale ani jsme je neproměnili a tak kombinačně lepší Slavie po rohovém kopu zvýšila na konečných 3:0."