oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / EDEN - Těžký zápas s tradičně nepříjemným soupeřem. Utkání, ke kterému tepličtí přistoupili opravdu tvrdě, jsme zvládli se ctí.
Pohledem fanouška:
V dohrávce 4. kola České ligy dorostu U16 jsme přivítali na umělce v Edenu soupeře, se kterým je vzájemné popasování vždy více či méně nepříjemné, a to chlapce z Teplic. To se projevilo hned v úvodních minutách zápasu, kdy bylo očividné, že tepličtí přijeli s velikou motivací. Dostupovali naše hráče až na hranici pravidel nebo v mnoha případech i za ni. Našim borcům se ovšem podařilo zužitkovat snad první šanci hned ve 3. minutě zápasu, kdy Stříbro rozvlnil síť za zády soupeřova brankáře. Úsilí hráčů soupeře se ještě zvýšilo, ovšem my jsme kontrovali, když v 11. minutě po přesném centru Karla Schneidera zvýšil hlavou naše vedení David Bílek. V následujících minutách musel, dosud velice „benevolentní“, rozhodčí přehodnotit svůj přístup k řízení zápasu a začal tahat žluté karty, protože ani naši kluci si nechtěli nechat líbit faulovaní od soupeřů. Myslím, že se oba trenéři shodli, že kdyby zápas dále pokračoval stejně tvrdě, hrozilo by ať těm, či oněm hráčům nepříjemné zranění. První poločas skončil za stavu 2:0 pro Slavii, přičemž Denis příliš práce neměl.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř rozhodně s předsevzetím, že nám nedá nic zadarmo, nebo s spíš, že průběh utkání otočí. A my jsme mu nabídli šanci tento záměr využít. A tak po závaru v naší šestnáctce Teplice snížily na 2:1. V dalších okamžicích jsme, my fanoušci, trnuli obavou, aby se stav nesrovnal, ale našim klukům se dařilo odrážet soupeřovy útoky. Pravda, bylo to i za cenu žlutých karet na naší straně za několik „napnutých“ žlutých dresů. Nakonec jsme si ale mohli všichni oddechnout, když byl v 78. minutě Marco, po důsledné práci na levé straně šestnáctky, faulován. Po následujícím přímém kopu Vojta Mareš , kterého soupeřovy obránci nechali na zadní tyči hanebně zapomenutého, nekompromisně zavěsil. Utkání tedy skončilo 3:1 v náš prospěch a naši borci si tak i nadále zachovali plný bodový zisk.
Pohledem trenéra:

Branky Slavie: 3. Stříbrský (Schneider), 10. Bílek (Schneider), 77. Mareš (Beňo)

Sestava Slavie: Radimský - Schneider, Straka, Mareš, Bílek (49. Stojka) – Beňo, Cejnar (49. Kotěra), Havránek (41. Bielesz) – Stříbrský (70. Douděra), Lauricella, Petrák (41. Suk)

Komentář trenéra Petra Karocha: Odehráli jsme zápas s těžkým soupeřem, který nás fyzicky převyšoval. Naši hráči, většinou menších postav, zaostávali v osobních soubojích a těžko se vyrovnávali s často až nechutnými zákroky soupeře, které rozhodčí většinou nechával bez povšimnutí. I naši hráči se tomuto trendu postupně přizpůsobili a ze zápasu se stala válka, kde fotbalové akce neměly místo.