Z pohledu trenéra:

Branky Slavie: 44. Cejnar, 58. Lauricella M.
Sestava: Pochylý, Kotěra, Straka, Mareš, Bílek (62.Stojka), Cejnar, Petrák (41.Havránek), Bielesz (55.Hönig), Stříbrský (71.Douděra), Sodoma (73.Plucha), Suk (41.Lauricella)

Komentář trenéra Miroslava Jíry:
Nedělní odpolední zápas jsme odehráli v mládežnickém areálu v Českých Budějovicích. Zápas nám nevycházel od začátku tak, jak jsme si představovali, protože jsme se trápili v koncovce. Dokázali jsme sice domácí přehrát a přestřílet, bohužel v koncovce jsme tentokrát neukázali svojí kvalitu. V držení míče jsme tedy dominovali, byli jsme agresivnějším týmem a první poločas jsme celkově byli určitě lepším týmem. Bohužel se do kabin šlo za bezbrankového stavu.
Úvod druhého poločasu nám vyšel výborně, neboť jsme udeřili již ve 44. minutě zásluhou hlavičky Cejnara. O 3 minuty později jsme však vyrobili v naší defenzívě velkou chybu, následoval faul a pokutový kop pro domácí. Ten domácí proměnili a brzy bylo srovnáno na 1:1. V 58. minutě zahrál výborně standardku záložník Havránek a útočník Lauricella rozhodnul zápas nechytatelnou hlavičkou na 2:1 pro Slavii.
Sice jsme dokázali zvítězit v dalším mistrovském utkání, ale zejména druhý poločas byl pro mě zklamáním. Kluci tentokrát zápas spíše ubojovali a jednoznačně nepředvedli to, na co většina hráčů má. Přesto oceňuji, že i tak dokázali na půdě nepříjemného soupeře zvítězit a odvézt z Budějovic 3 cenné body. Pevně doufám, že proti Plzni odehrajeme herně kvalitnější utkání, a klukům věřím, že toho jsou jednoznačně schopni.
Z pohledu soupeře:

Jiří Vlček (trenér): V tomto utkání se střetli soupeři z opačných konců v tabulce: Slavia Praha soutěž bez porážky vede, domácí se třemi získanými body jsou poslední! Na hřišti to ale nebylo vidět! Slavia sice měla územní převahu, ale naši hráči si sáhli až na dno svých sil. Velmi dobře pracovala celá obrana v čele s brankařem Komárkem, v záložní řadě se velmi dobře ukázal Pařízek. Slavia se sice ujala v úvodu druhého poločasu vedení, ale po úniku Fišera fauloval ho v pokutovém území brankař Pochylý. Z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Dolejšek. Další průběh utkání a i výsledek hrubě ovlivnil hlavní rozhodčí Novotný, když neudělil při penaltě žlutou kartu a nevyloučil brankaře hostí. Ještě větší křivdu na domácí přinesla 58´, kdy neodpískal signalizovaný ofsajd, naopak pískl trestný kop pro Slavii a z něj Lauricella vstřelil druhou branku Slavie. Přesto si naši hráči zaslouží plné absolitorium za předvedený výkon!