oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / STRAHOV - První derby v pořadí se nám vydařilo. Jako již téměř tradičně se nám lépe vydařil druhý poločas.
Očina fanouška:

K dnešnímu malému pražskému derby jsme se sešli na Strahově na Malém stadionu. A na Malém stadionu je malé hřiště. Dovedu si představit, že v kategorii dorostu by se tady dalo hrát 8+1 na obou stranách. Jedinou výhodou bylo, že se muselo o to víc kombinovat. Ovšem, když při výkopu z ruky doletí míč až do rukou protějšího brankáře...
Tak a teď k zápasu. Než se naši kluci "rozkoukali" na patrně nejmenším možném hřišti, mohlo být pomalu rozhodnuto. Kdyby soupeř využil svoje šance ze začátku zápasu, mohlo se utkání vyvíjet zcela jinak. Prostor kolem půlící čáry byl přehuštěný a naši hráči se ne a ne dostat před soupeřovu bránu. Až ve 20.minutě se povedlo Céčkovi založit slibnou akci, na jejímž konci sám skóroval. Poté to vypadalo, že převezmeme iniciativu, ovšem  již o osm minut později jsme špatně vyřešili přihrávku ve vlastní šestnáctce, a soupeř trestal. 1:1 - konec poločasu.
Do druhého poločasu jsme nastoupili se čtyřmi změnami v sestavě a trenér jistě udělil v šatně klukům cenné rady. Hned od úvodního hvizdu druhé půle jsme soupeře začali jasně přehrávat. Mnohem víc jsme hráli před šestnáctkou soupeře a ohrožovali bránu. A výsledky se dostavily. V 51.minutě se dostal k míči Sodoma, ideálně přihrál Hönigovi, a ten bez problému skóroval. Po devíti minutách se na hranici velkého vápna dostal míč k Hóňovi. Ten sice stál k bráně zády, ale bravurní otočkou poslal míč do soupeřovy sítě. Uplynulo dalších pět minut a na stejném místě udělal Marco dva rychlé kroky, čímž se uvolnil a už to bylo 1:4. Ke konci utkání se soupeř nadechl k závěrečnému tlaku ve snaze zvrátit výsledek. A v 77.minutě se mu podařilo zkorigovat výsledek tvrdou střelou z dálky na konečných 2:4.
V prvním, ze třech nadcházejících derby jsme si i nadále udrželi neporazitelnost a dál tak vedeme tabulku načí soutěže.
Z pohledu trenéra:

Komentář trenéra Miroslava Jíry: Sobotní dopolední zápas na Strahově s Duklou Praha se hrál na malém a nerovném hřišti, což logicky znamenalo, že to bude spíše boj, než krásný fotbal a to se potvrdilo. Oba týmy se sice pokoušely o kombinační akce, ale těch moc k vidění tentokrát nebylo. Přesto jsme ve 20. minutě konečně sehráli krásnou kombinační akci, na jejímž konci útočník Stříbrský perfektně sklepl pro záložníka Cejnara a ten s chladnou hlavou poslal Slavii do vedení. Ve 28. minutě nám to domácí vrátili a krásnou akcí po centru ze strany srovnali na 1:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhého poločasu jsme provedli hned 4 změny v sestavě a začátek druhé půle napovídal, že by to mělo přinést ten rozhodující efekt. Jenže postupně se domácí dostali více do hry a začali být pro nás velmi nebezpeční. Přesto jsme v 53. minutě sehráli další rychlou akci, kdy utekl po pravé straně hřiště útočník Sodoma a po jeho střele se z pohotové dorážky prosadil skvěle hrající útočník Hönig. V 61. minutě pak pohotovou střelou za vápnem zvýšil pro hosty záložník Havránek. O 5 minut později pak naši povedenou herní pasáž završil útočník Lauricella, který tečoval střelu Sodomy, a vedli jsme již o 3 branky. Poté však opět dominovala Dukla a zaslouženě zkorigovala na 2:4.

Dnes to z naší strany herně nebylo ono, ale i tak jsem rád, že jsme první pražské derby zvládli vítězně a můžeme se již plně soustředit na to vršovické, které nás čeká doma za týden. Málokdy chválím jednotlivce, ale skvělé individuální výkony dnes předvedli Hönig, Kotěra, Mareš, Lauricella a Sodoma.
Z pohledu soupeře:

Tyč Janka, hlavička Bělíčka a šance Šolaji zůstaly opět neproměněné, Slavia šla naopak z první šance do vedení. Do poločasu však vyrovnal Mentberger po centru Janka. Druhou branku přidala Slavia po rychlém brejku, třetí pohotovou střelou z otočky a čtvrtou se štěstím po teči našeho obránce. V závěru sice Lauko korigoval, na zvrat to již nestačilo.

Ohlasy trenérů
Tomáš Berger: "Námi střelecky nezvládnutý úvod a naopak přímočarost a jednoduchost v zakončení slávistických hráčů rozhodla o výsledku utkání. Nerovný terén nenahrával kombinační hře, přesto bylo k vidění z obou stran dostatek pohledných akcí. Podali jsme bojovný výkon podložený velkým úsilím až do posledních vteřin, v proměňování šancí jsme však bohužel opět tahali za kratší konec."