LIBEREC / Měststký stadion -
Očima trenéra:

Branky Slavie: 3x M.Lauricella, Hönig, Plucha

Sestava: Pochylý, Schneider (54. Bílek), Straka, Mareš, Kotěra, Beňo, Havránek (62. Petrák), Bielesz (41. Cejnar), Stříbrský (66. Plucha), Lauricella (69. Douděra), Suk (41. Hönig)

Komentář trenéra Miroslava Jíry: Sobotní mistrovský zápas na půdě Liberce jsme nezačali dobře, neboť jsme již v 7. minutě inkasovali. Kluci však zachovali chladné hlavy a již o 3 minuty později zacentroval zleva Suk a Lauricella vyrovnal. Ve 25. minutě si oba hráči spolupráci zopakovali a ujali jsme se vedení 2:1. Ve 32. minutě pak našel záložník Havránek kolmicí znovu Lauricellu a ten završil svůj poločasový hattrick.

Do druhého poločasu jsme udělali 2 personální změny a pokračovali v kvalitní hře plné pohybu a pěkných kombinačních akcí. V 51. minutě našel záložník Cejnar útočníka Höniga a ten již zvyšoval na 4:1 pro Slavii. V 67. minutě pak pečetil náš výsledek na konečných 5:1 pro sešívané útočník Plucha.

Dnes kluci odehráli rozhodně lepší partii než proti Příbrami a výsledek je jen oceněním jejich snahy na hřišti.

Z pohledu soupeře:
1.poločas: Úvod utkání byl z naší strany dobrý, měli jsme mírnou převahu a nějaké možnosti, které jsme špatným řešením nevyřešili. I přesto jsme se v 7. minutě ujali vedení po krásné kolmici Vébra na Syrovátku, který uklidil k tyči. Pak jsme ztratili míč před naším vápnem a soupeř po centru na špatně obsazeného hráče vyrovnal. Druhý gól padl podobně, centr zleva a chyba France, který vyběhl, ale na centr nedosáhl. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou.

2.poločas: Po změně stran jsme nazačali právě nejlépe, i když jsme náznaky šancí měli. Hosté přidali ještě dvě branky a bylo po utkání. Do konce zápasu měli jasné šance, ty ale gólman Franc vychytal.

Ohlasy trenérů

Trenér Papoušek: "Dobrý začátek, laciné góly po našich ztrátách a chybách, individuální výkony, kolaps po čtvrtém gólu."