oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / XAVEROV - Vršovické derby se nám podařilo otočit, ale stejně to byl boj. Díky "štěstíčku", že soupeř neproměňoval tutovky.
Z pohledu trenéra:

Branky: 28. Beňo, 31. Havránek, 33. Lauricella
Sestava: Radimský, Cejnar, Straka, Mareš, Kotěra, Beňo, Havránek (74.Plucha), Bielesz, Sodoma (64.Petrák), Lauricella (78.Douděra), Stříbrský (57.Suk)

Komentář trenéra Miroslava Jíry: Po derby s Duklou nás čekalo další derby a tentokrát to bylo derby vršovické. I když jsme se připravovali na svůj aktivní vstup do utkání, opak byl pravdou. Klokani byli aktivnějším týmem a dokázali si vypracovat několik výborných příležitostí. Naštěstí se ujala jen situace ze 17. minuty a v dalších šancích soupeře nás podržel vynikající brankář Radimský. Postupně jsme se však zklidnili v kombinacích a dobře zareagovali na obdrženou branku. Výsledkem byla povedená pětiminutovka, kdy se nám zásluhou Beňa, Havránka a Lauricelly podařil skvělý obrat v zápase.

Do druhého poločasu jsme však opět nevstoupili dobře a v 51. minutě Bohemka snížila na 2:3 po standardní situaci. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou a před oběma brankami byla celá řada situací ke vstřelení branky. Závěr zápasu jsme sehráli na polovině soupeře a těsné vítězství nad Klokany jsme tak uhájili.
Těší mě, že kluci skvěle zareagovali na nepříznivý vývoj zápasu, nezpanikařili a naopak kvalitní herní pasáží zápas otočili v náš prospěch. Přesto se musíme do dalšího a posledního pražského derby se Spartou výrazně zlepšit v celé řadě činností. Dnes musím pochválit především brankáře Radimského, který podal skvělý brankářský výkon. Vršovické derby jsme tedy zvládli a těší mě, že kluci dokáží v těžkých situacích na hřišti držet při sobě a neustále potvrzují vítěznou mentalitu. Kluci děkujeme a teď se už můžeme připravovat na nejtěžšího soupeře Spartu Praha.

Z pohledu soupeře:

Branky: 17. Le Tuan, 50. Vrána.
Bohemians Praha 1905: Smrčka - Nechvátal, Malý, Macháč (73. Stojanovski), Jaroš (41. M. Lukeš) - Bára -
Pavel (49. Hlinák), Le Tuan - Vrána, Kopecký (59. O. Lukeš), Farkaš (66. Pouzar).
Trenér Daniel Korda: "Do utkání s vedoucím mužstvem tabulky jsme vstoupili aktivně a neproměnili jsme několik vyložených šancí. Přesto jsme se v prvním poločase ujali vedení, ale soupeř dvěma střelami se střední vzdálenosti utkání otočil. Ve druhém poločase jsme snížili na 2:3, ale utkání jsme již vyrovnat nedokázali."