oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / XAVEROV - Kromě dvou gólů soupeři darovaných šlo o celkem zdařilé utkání. Naše skóre v tabulce soutěže opět příjemně narostlo.
Očima fanouška:

V dnešním zápasu jsme viděli možná nejrychlejší gól letošní soutěže, když Ondra Sodoma skóroval 25 vteřin po úvodním výkopu. Soupeř se do nás ovšem „zakousl“ a tlak, který vyvinuli jeho hráči se zúročil. Šáša si pohrál s míčem na brankové čáře, nevšiml si dohrávajícího pardubického hráče, klička se mu nepovedla a bylo srovnáno. V 16. minutě se přiblížil na dostřel soupeřovy brány opět Sodoma a střelou z ostrého úhlu nás dostal do vedení. Třetí desetiminutovka zápasu pak patřila Marcovi. Nejdřív po pěkné přihrávce Michala Höniga zvýšil na 3:1 a pak v 25.minutě se nejlépe zorientoval v závaru před soupeřovou bránou,  což přineslo již třígólové vedení. V 31.minutě jsme si vybrali druhou slabou chvilku, čehož využili pardubičtí hráči na snížení na 4:2.
Ve druhém poločasu jsme už jednoznačně ovládli hřiště a soupeře už nepustili do naší šestnáctky. Ve čtvrté minutě druhé půle zvýšil vedení po dobře zahrané standartní situaci Hóňa. Skóre pak uzavřel Stříbro poté, co se po příchodu na hřiště nejdřív „zastřeloval“ a (tak jak on to umí) vysoko přestřelil bránu. Ale v 65.minutě unikl soupeřovým obráncům a „buzarem“ o trávník dopravil míč do branky soupeře.
Z pohledu trenéra:

Branky Slavie: 2x Sodoma, 2x Lauricella, Havránek a Stříbrský
Sestava: Pochylý, Kotěra (67. Stojka), Cejnar, Mareš, Bílek, Havránek, Petrák (67. Douděra), Bielesz, Sodoma (58. Suk), Lauricella (63. Plucha), Hönig (49. Stříbrský)
Komentář trenéra Miroslava Jíry: V nedělní odpoledne nás čekal tým Pardubic a my jsme se pečlivě připravovali na začátek zápasu, který nám vyšel podle našich představ, neboť již po pár sekundách přihrál Hönig útočníkovi Sodomovi, který dal super rychlý gól. Bohužel reakce našeho týmu byla nepochopitelná. Hosté za 5 minut po naší fatální chybě srovnali a byli na koni. Přehrávali nás a jen se štěstím jsme znovu neinkasovali. V 16. minutě dal však svojí druhou branku v zápase Sodoma po výborné přihrávce obránce Mareše. Ve 21. minutě jsme sehráli další krásnou akci, kdy Hönig znovu výborně přihrál a útočník Lauricella zvýšil na 3:1 pro sešívané. O 4 minuty později se prosadil Lauricella podruhé a stav utkání byl již 4:1 pro domácí. Ve 31. minutě však hosté zkorigovali výsledek na 4:2 a tak se šlo i do kabin.
Druhý poločas jsme však odehráli výborně. Ve 45. minutě dal naší pátou branku záložník Havránek po přihrávce od Kotěry. A výsledek jsme pečetili v 65. minutě, kdy se trefil z voleje útočník Stříbrský po spolupráci s útočníkem Sukem. Druhý poločas jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě tak vyhráli. Jsem rád, že jsme si mohli zahrát na hlavním xaverovském hřišti a diváky jsme znovu pobavili ofenzivním fotbalem. Chtěl bych pochválit všechny hráče včetně těch střídajících, protože jsme znovu udělali čest našemu klubu a doma vyhráli.
Z pohledu soupeře:

Branky hostů: Rek, Vašek.

Sestava FK PCE U17: Švadlenka (75. Blažek) - Rambousek (41. Čuchal), Lněnička, Novotný (60. Jiorušek), Březina (22. Jankele) - Matuška, Šafařík, Vašek,Bureš - Nekl (57. Born), Rek (22. Machatý).

V Horních Počernicích se hrálo od úvodní minuty podle domácích not. Slavia skórovala hned ze své první akce. V páté minutě vyrovnal Rek, když sebral míč brankáři a pohodlně skóroval. Ve 13. minutě se opět prosadili domácí 2:1 a z dalších šancí přidali do poločasu dvě branky po rychlém přechodu do útoku již na 4:1. Na 4:2 snížil Vašek a do druhé půle dal našemu týmu naději na zvrat. Ve 43. minutě po chybě naší přihlížející obrany Slavia opět vstřelila branku na 5:2. Do konce zápasu se prosadila ještě jednou. Tento zápas naše hráče nezastihl v dobré formě. Domácí nás předčili ve všech herních činnostech a jejich výhra je zasloužená.