oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / XAVEROV - Souboj o čelo tabulky odpovídal důležitosti. Naši kluci byli při závěrečném hvizdu ti šťastnější.
Očima fanouška:
UF, TO BYLY NERVY. Ale dopadlo to dobře. Hned od začátku zápasu bylo patrné, že proti sobě hraje první a druhý tým v tabulce. A oba chtěli vyhrát a být na první příčce průběžného pořadí naší soutěže. Zápas chvílemi připomínal spíše ragby než fotbal. Tvrdě se bojovalo o každý míč, a to na obou stranách. A první jsme se radovali my. V desáté minutě pěkně přihrál Lukáš Bielesz Ondrovi Sodomovi a ten s rozvahou překonal plzeňského brankáře. Netrvalo ale dlouho a po pěti minutách se soupeřovy hráči dostali před naši branku a díky důraznému dohrávání dorazili, po Šášově zákroku, míč do naší sítě. Bylo srovnáno 1:1. Zápas pokračoval dál ve vysokém tempu a bylo se na co dívat. Ve 33. minutě pak zaváhali plzeňští obránci, brankář vyběhl až mimo šestnáctku, kde ho skvělým pohybem těla oklamal Marco Lauricella, načež se vydal již nikým neohrožován směrem k viktoriánské svatyni. Gól do prázdné brány a naše vedení 2:1. Tak skončil první poločas.
Během druhého polačasu došlo k několika střídáním a jedním z nich byl příchod Stříbra na hřiště. Ten v 57. minutě unikl soupeřovým obráncům a sám pak prostřelil i jejich gólmana a zvýšil naše vedení na 3:1. Fanoušci si mohli trochu vydechnout a uklidnit se. Vypjaté chvíle se ale vrátily do poslední čtvrthodiny, když Šáša neudržel míč ve svém náručí a soupeř snížil na 3:2. Závěrečný, nervy drásající plzeňský nápor už, k naší potěše, nepřinesl žádný gól. Kluci si tak mohli po závarečném hvizdu s chutí na středovém kruhu vykřičet svou radost z výhry.
Chlapi, i my děkujeme.
Z pohledu trenéra:

Branky: 11. Sodoma, 33. Lauricella, 57. Stříbrský
Sestava: Pochylý, Kotěra, Straka, Mareš, Bílek (68.Stojka), Cejnar, Havránek (70.Petrák), Bielesz (78.Douděra), Sodoma (64.Suk), Lauricella (73.Plucha), Hönig (54.Stříbrský)

Komentář trenéra Miroslava Jíry: Nedělní dopolední zápas s Plzní byl pro nás zatím jednoznačně největší fotbalovou výzvou a tomu také odpovídala naše příprava na zápas. Kluci však plnili náš taktický plán opravdu skvěle a poprvé jsme udeřili již v 11. minutě, kdy se po chytré přihrávce záložníka Bielesze trefil útočník Sodoma. Bohužel již o 4 minuty později jsme chybovali v defenzívě a Plzeň srovnala na 1:1. Ve 33. minutě výborně vypíchl míč soupeři obránce Bílek a útočník Lauricella velmi dobře vyřešil finální fázi své akce a znovu jsme vedli o branku. Hrál se skvělý fotbal ve výborném tempu, ale skóre se již do poločasu nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme změnili taktiku s cílem vysunout naše ofenzivní hráče výše a více napadat na polovině soupeře. To se nám skvěle dařilo a Plzeň jsme začali přehrávat. V 57. minutě jsme sehráli další nádhernou akci, kdy záložník Bielesz našel v náběhu útočníka Stříbrského, který zachoval v koncovce klid a zvýšil zcela zaslouženě na 3:1 pro sešívané. V 65. minutě však neudržel brankář Pochylý střelu z dálky a Plzeň zkorigovala z dorážky na 2:3. Závěr zápasu jsme však sehráli velmi dobře a zaslouženě tak vyhráli.

Musím vyjádřit velký respekt ke hře soupeře, Plzeň hrála opravdu výborně, přesto si myslím, že jsme zápas zvládli celkově lépe a na kluky můžeme být opravdu pyšní. Kluci dodrželi na hřišti naši vizi do zápasu a naši kvalitní přípravu na zápas perfektně zúročili.
Z pohledu soupeře:

Plzeň: Valeš – Svoboda (52´ Holík), Kapuscinský, Kadar, Ryška – Petr, Pohry, Vais (56´ Řezáč), Vilček (72´ Buranský), Graiciar, Arzberger (65´ Brudna)
Branky Viktorie: 28. Graiciar, 69. Brudna