oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / EDEN - Do dnešního zápasu kluci nastupovali s tím, že pokud zvítězí o více než dvě branky, setrvají do jara na první příčce tabulky. A to se jim nadmíru podařilo.
Očima fanouška:

Hrálo se za přívětivého podzimního počasí, přičemž první poločas jsme absolvovali proti ostrému slunci, které našim hráčům svítilo do očí. Hned od počátku kluci převzali iniciativu a setrvávali na polovině soupeře. V 15. minutě pak po centru Suka poprvé skóroval hlavou Hönig. Za osm minut jsme ale nabídli soupeři vyrovnání na 1:1. Po faulu kousek před vápnem zahrával soupeř přímý kop, který soupeřův hráč Dlouhý proměnil bez jakékoli teče. Do konce poločasu pak ještě vsítil branku Hönig (po zahrávaném rohu na dvakrát) a Sodoma po individuálním průniku. Skóre o přestávce – 3:1.
Ve druhém poločasu se nám hrálo o poznání lépe, protože nám nesvítilo do očí. A tak kluci začali střílet góly. Takže jen telegraficky. 43. minuta Stříbrský, který nastoupil do druhé půle, po rohu hlavou. 52. minuta Bielesz opět hlavičkou. 56. minuta Beňo po přihrávce Douděry. Sedmý gól jsem neviděl, protože jsem si zapisoval, nicméně ho dal Sodoma. 64. minuta Douděra, nahrával Sodoma. 73. minuta z levé strany rozehrávaný přímý kop a podruhé Beňo. A na desítku zarovnal v poslední minutě Stříbrský, když natáhl svou nohu a špičkou usměrnil míč do sítě.
Pánové, děkujeme za celý podzim a už se těšíme na jaro.
Z pohledu trenéra:

Branky Slavie: 2 Hönig, 2 Sodoma, 2 Stříbrský, 2 Beňo, Bielesz, Douděra
Sestava: Pochylý (41.Radimský), Stojka (41.Straka), Cejnar, Mareš, Douděra, Beňo, Bielesz (55.Bílek), Havránek (41.Petrák), Hönig (47.Plucha), Sodoma, Suk (41.Stříbrský)

Komentář trenéra Miroslava Jíry: Poslední domácí podzimní mistrovský zápas se Sokolovem jsme odehráli s rozdílným přístupem hráčů v obou poločasech. Zatímco v prvním poločase byl náš herní projev velmi pohodlný, tak v poločase druhém se náš herní projev zlepšil a výsledkem také bylo 7 nastřílených branek do sítě soupeře. Naše vysoké vítězství znamená, že přezimujeme na prvním místě se stejným bodovým ziskem se Spartou, ale s celkově lepším skóre a hlavně s nejvyšším počtem nastřílených branek v soutěži.
Těší mě, že jsme si drželi ve většině mistrovských utkání dobrou výkonnost a prezentovali se ofenzivním fotbalem s velkým počtem nastřílených branek. To je totiž naše týmová filozofie, které se držíme, a klukům se to většinou dařilo. Za nás trenéry bych chtěl pochválit hráče za snahu na sobě pracovat a zlepšovat se. Řada z nich se také v závěru podzimu podívala do reprezentačních výběrů či kempů a náš nejlepší střelec Marco Lauricella se posunul do kategorie U 19. Pro kluky je to ocenění jejich práce a doufám, že i tou správnou motivací do zimní přípravy.
Nicméně je celá řada věcí, které jako tým můžeme zlepšit, a existuje spousta individuálních činností, které nejsou u hráčů na vysoké úrovni. Kluci znají mojí filozofii, ve které je prioritou rozvoj každého z nich, nicméně fotbal je kolektivním sportem a já jsem rád, jak jako tým na podzim fungovali velmi dobře. Klukům bych chtěl touto cestou za celý realizační tým poděkovat za spolupráci a pogratulovat jim k celé řadě krásných vítězství a hezkých fotbalových prožitků s nimi v podzimních zápasech. Myslím si, že si to, kluci, zasloužíte.