naše tituly:
PRAHA / EDEN - Velké horko, 5 vstřelených gólů, knockoutovaný David Beňo.
Z pohledu fanouška:
Dnes nás ještě zastihlo horké počasí, a tak spousta diváků seděla v Edenu pod stromem.
Ale pojďme k zápasu. Naši borci nastříleli pět gólů, i když jeden byl bohužel do vlastní sítě. Vedení jsme se ujali už ve druhé minutě, když Havránek našel při přímém kopu ideálně hlavu Marca Lauricelly. Z vedení jsme se neradovali ovšem příliš dlouho. Po dvou minutách zahrával Vojta zpět na brankáře, ale k naší smůle nechytatelně. Výsledkem 1:1 také 1. poločas skončil. V první půli jsme měli míč většinu času na svých kopačkách a soupeř zahrozil jen v jejím konci, když si vytvořil tlak, ze kterého se „nezablýsklo“.
Ve druhém poločasu byla hra více vyrovnaná a nebyla nouze o časté souboje. V 64. minutě jsme se po Bieleszově hezké akci a chytrém zakončení ujali opět vedení. To možná „vybudilo“ soupeře, což se projevilo likvidačním faulem na Davida Beňa. Rozhodčí ovšem faul, který se píská i v hokeji, „ohodnotil“ pouze žlutou kartou. Mnohem víc soudnosti měl teplický trenér, který exekutora ohavného faulu ihned stáhnul ze hřiště. A naši kluci potrestali soupeře nejlépe, jak mohli. Takže v 68. minutě zvýšil Sodoma již na 3:1. Naši výhru pak zpečetil v již nastaveném čase Douděra.
Závěrem si dovolím podotknout, že jsme viděli hezké utkání, nebýt toho nefotbalového zákroku. Všichni držíme palce Davidovi a věříme, že knockout, který inkasoval nebude mít žádné následky.
Z pohledu trenéra:

Branky: 3. Lauricella M., 65. Bielesz, 68. Sodoma, 80. Douděra
Sestava: Radimský (41. Pochylý), Schneider, Straka, Mareš, Kotěra (37. Bílek), Beňo (57. Cejnar), Havránek, Bielesz (65. Petrák), Stříbrský (57. Sodoma), Lauricella (71. Douděra), Hönig (50. Suk)
Komentář trenéra Miroslava Jíry: V nedělní odpoledne jsme přivítali výjimečně v Edenu na skutečně domácím hřišti tým Teplic a byl to velmi náročný zápas. Vstup do zápasu nám vyšel výborně, neboť jsme již ve 3. minutě vedli po skvěle zahrané standardce dua Havránek-Lauricella 1:0. V 5. minutě bohužel zahrál náš stoper prudkou malou domů a skóre se srovnalo. Celý první poločas jsme dominovali, ale ve finální fázi hry nám chyběla větší kvalita.
Ve druhém poločase se opakoval stejný scénář hry, kdy jsme byli lepším týmem a Teplice jsme nepouštěli do větších příležitostí. Naopak jsme udeřili v 65. minutě, kdy jsme sehráli skvělou kombinační akci a trefil se Bielesz po nádherné přihrávce od Havránka. O 3 minuty později zacentroval zleva útočník Suk a útočník Sodoma zvyšoval na 3:1. V 80. minutě se pak Sodoma proměnil v nahrávače a Douděra upravil skóre na konečných 4:1 pro Slavii. Teplice za celý zápas nevystřelily na naši branku, a tak je naše vítězství v Edenu naprosto zasloužené. Kluci zvládli výborně především druhý poločas, kdy jsme byli i produktivní.