oficiální stránky fanoušků

naše tituly:
PRAHA / STRAHOV - Sparťani přerušili naši šňůru výher. Přesto dál vedeme průběžnou tabulku.
Očima fanouška:

Derby bohužel přineslo našemu týmu první ztrátu bodů v letošní sezóně. I když v úvodu utkání to vypadalo, že bychom mohli Letn...neee, Strahov vyloupit, opak byl nakonec pravdou. Naši kluci vlastně nedokázali ohrozit soupeřovu branku a sparťani naopak využili všechny svoje šance. První přišla ve 26. minutě, kdy centr z pravé strany do malého vápna pohodlně hlavou dopravil Drchal. Stavem 1:0 pak skončil první poločas.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř s ještě větším nasazením a nepříjemně nás zatlačil k naší šestnáctce. A opět až v druho polovině poločasu, tedy v 69. minutě po pozvolném postupu po levé straně došli hráči Sparty až před naši bránu a Kolmanem zvýšili na 2:0. A už čtyři minuty nato ukončil naše veškeré naděje Sedláček, který skóroval už do prázdné brány, když sopeř zcela rozebral naši obranu.

No! Nevadí. Hraje se dál, podzim stále může být náš. A na jaře nechť se Sparta "těší" na odvetu.
Z pohledu trenéra:

Komentář trenéra Miroslava Jíry: Nedělní derby na Spartě se odehrávalo podle očekávaného scénáře, kdy se hrál vyrovnaný fotbal a hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou. My jsme se snažili volit častěji v přechodové fázi hru po zemi a hrát kombinačněji. Soupeř vsadil spíše na kompaktní obranu a dlouhé nakopávané míče na útočníka Drchala. Naše snaha o rozehrávku od gólmana po zemi přes obránce do útoku se nám bohužel nevyplatila ve 26. minutě, kdy Sparta efektivně využila sérii několika našich chyb a dostala se do vedení. Naše hra kombinačně nebyla špatná, bohužel jsme ve finální fázi hry byli bojácní, nepřesní a málo nebezpeční. Sparta vystřelila za první poločas pouze jednou do prostoru naší branky a to jim stačilo po první půli na vedené.

Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit především naší předfinální a finální fázi hry a hrát více po stranách. Cílem bylo dostat více míčů do pokutového území soupeře. Hned v úvodu druhého poločasu jsme sehráli rychlou kombinační hru, na jejímž konci byl útočník Lauricella, bohužel v zakončení selhal.

Sparta začala být lepším týmem, její hráči byli aktivnější a agresivnější při startech na míč, ale i v osobních soubojích. Přesto jsme se rozhodli v závěru utkání změnit rozestavení na 3 obránce vzadu a domácí toho v 69. minutě dokonale využili svojí druhou brankou. V 73. minutě pak Sparta uzavřela skóre zápasu na 3:0 pro domácí tým.

Spartě gratuluji k dnešnímu zaslouženému vítězství, protože byla efektivnějším týmem a dokonale využila našich chyb v defenzívě. Jsme týmem, který nastřílel nejvíce branek v soutěži a prezentujeme se ofenzivním a gólovým fotbalem. Dnes nám však domácí nic z hlediska naší ofenzívy nedovolili, a tak je vítězství Sparty zasloužené. Pro nás je to vůbec první porážka v soutěži a já pevně věřím, že bude pro nás tím správným impulzem do 3 posledních podzimních kol. Kluci, hlavu vzhůru a vždycky jsme s vámi!
Z pohledu soupeře:

Očima trenéra Havlíčka:

"Do první příležitosti jsme se dostali hned v úvodu utkání, Dudl hlavičkoval po rohovém kopu vedle branky. O chvíli později se po centru dostal do zakončení hlavou Sedláček, ale jeho pokus dopadl stejně jako v předchozí situaci.

V 10. minutě předvedli ukázkovou akci v křídelním prostoru Majka s Dudlem. Na Majkův centr však Drchal o krok nedosáhl. Další šanci jsme měli po rychlém protiútoku, Sedláček ale mířil vysoko nad. V 17. minutě po rychlé kombinaci zahrozili hosté, také však nemířili mezi tyče.

Ve 26. minutě jsme se dočkali první branky, po presinku v křídelním prostoru podržel míč Sedláček, přesně našel Čajkovského, který zatáhl míč a přesným centrem našel hlavu Drchala - 1:0.

Další velkou příležitost jsme měli po přetaženém centru Dudla a zpětné přihrávce Tvaroha, Čajkovský trefil pouze obránce Slavie na brankové čáře.

Na začátku druhého poločasu nás podržel důležitým zákrokem brankář Kotek, po rychlém protiútoku Slavie byl na svém místě a střelu hostujícího útočníka vyrazil na roh. V 62. minutě se po rychle rozehrané standardní situaci dostal do dobré příležitosti Kolman, ale jen těsně minul.

V 66. minutě se už dokázal prosadit a po přesné přihrávce za obranu od Hezoučkého nedal brankáři šanci - 2:0.

V 72. minutě vyvezl ukázkově míč stoper Burda, přesně našel za obranou Kolmana, který nabídl Sedláčkovi gól do prázdné branky.

Musím říct, že jsem se trochu obával našeho výkonu z důvodu množství odehraných zápasů v předchozím týdnu. Nicméně kluci utkání zvládli po všech stránkách dobře. Vytvořili jsme si hodně šancí a soupeře naopak drželi v dostatečné vzdálenosti od naší branky. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu."