naše tituly:
BENEŠOV -
Z pohledu trenéra:
Zápas hodnotil trenér Michal Petrouš:
Soupeř nastoupil s defenzivní taktikou v hlubokém obranném bloku, který se nám v několika situacích podařilo překonat průnikovými přihrávkami a náběhy za obranou linii, ale bohužel nás zrazovala individuální technika.
Ale nakonec se nám podařila akce, kdy si David Bílek narazil balon s Michalem Hönigem, který kolmou přihrávkou vyslal do gólové šance našeho levého obránce a ten pohotovým a chladnokrevným zakončením otevřel skóre.
Bohužel jsme po vstřelené brance neudrželi koncentraci, kdy jsme si neporadili s nakopnutým balonem. K odraženému balonu se dostal soupeř a dalekonosnou střelou do šibenice srovnal poločasové skóre na 1:1.
V úvodu druhého poločasu se domácí ujali vedení po standardní situaci, kdy jsme byli málo důrazní a soupeř doklepl do branky vyražený míč.
Nyní bylo na tahu naše mladé mužstvo, které si s nepříjemnou situací výborně poradilo a třemi brankami zaslouženě otočilo vývoj utkaní.
Dvěma brankami se z pozice hrotového útočníka zapsal do listiny střelců Marek Stříbrský, který si vyměnil do druhé půle post s Michalem Hönigem .
Po té pečetil precizně zahranou standardní situací výsledek Michal Douděra, kdy jeho střílený centr zapadl přímo na zadní tyč a uzavřel tím výsledek na konečných 2:4.
Z pohledu soupeře:

V mistrovském utkání České ligy U19 hostil SK BN hráče pražské Slavie. Po středeční prohře s FC Slovan Liberec chtěli hráči odčinit prohru, ale soupeř kombinační hrou do mnoha šancí domácí nepouštěl, naopak hosté se dostávali od začátku zápasu do výhodných šancí, ale hráči Benešova svým pohybem odvraceli jejich ataky. SK BN hrozil z rychlých brejků, ale ani jeden nebyl dotažen do konce. Hosté se dostali do vedení v 39. Minutě, kdy kombinačně po své levé straně přehráli bránící hráče, a Blažek prostřelil Lehkého 0:1.

Tento gól však domácí nepoložil a v 39.minutě po úniku Popelky po pravé straně pálil Hampl pouze do obránců. V 42.minutě se prezentoval dalekonosnou střelou Průcha, který vymetl pravý horní roh slavistického brankáře Tomana 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Do druhé půle hráči SK BN nastoupili s odhodláním udržet nadějný výsledek a nepouštět hosty do přečíslení. Tlak Slavie byl ze začátku 2.poločasu velký – výsledkem byla nastřelená tyč Lehkého branky. V 54.minutě po trestném kopu Pohorského a souboji Haška s obranou Slavie se dostal k odraženému míči Popelka a chladnokrevně uklidil do sítě hostů – 2:1.

Hosté přidali a defenziva domácích začala kupit chyby. V 60.minutě po nedůrazném odkopu Pešty se k míči dostal nekrytý Stříbrský a vyrovnal na 2:2.

Hra se zrychlila, důvodem byly dlouhé nakopávané míče a v 75.minutě šli hosté do vedení opět zásluhou Stříbrského 2:3.

Do velké šance se dostali domácí zásluhou důrazného presinku střídajícím Sládkem, který obešel brankáře Slávie, avšak po té netrefil prázdnou branku. Hra na riziko se domácím nevyplatila, a v 85 minutě střídající Douděra upravil na 2:4.

Hráče Benešova mohou mrzet neproměněné šance, které rozhodly celkem vyrovnané utkání.

Ohlasy trenérů:

Petr Slepička, Benešov:

"Soupeř dnes lépe kombinoval a držel nás daleko od své branky. Přesto jsme se dokázali prosadit a ve druhém poločase strhnout vedení na svou stranu. Bohužel jsme se poté nedokázali vyvarovat zbytečných chyb v obraně, a soupeře jsme tak vrátili do hry. Slavia toho dokonale využila k obratu.V závěru jsme mohli alespoň vyrovnat a dovést zápas do penalt, ale ve stoprocentní šanci jsme netrefili prázdnou branku."